Ako na to? Čo je najlepšie kupovať ako prvé?

V poslednej dobe sa častokrát stretávam s otázkami, ktoré momentálne rieši asi skoro každý „WAT-ák“ a tým sú napríklad lacné ubytovanie, auto, lode a podobne. Mnoho ľudí sa ma pýtalo ako to budem riešiť, respektíve ako to riešim ja. Preto som sa rozhodol napísať vám postup, ktorým som sa riadil už minulý rok počas leta a riadim sa ním aj teraz. Poďme ale pekne po poriadku.

Ako prvé a dosť dôležité je mať plán čo všetko chcem vidieť a aké mestá chcem navštíviť. Ja som sa po skúsenostiach z minulého roka a taktiež aj vďaka mojím kamarátom, ktorí ma prehovorili, rozhodol cestovať čiastočne po západe, čiastočne po východe a taktiež ísť aj na loď. Po hodinách debát s kamarátmi sme si povedali, že plán bude Los Angeles, Las Vegas, následne si dáme cruise a pokračujeme ďalej po východe smerom do New Yorku.


Začali sme teda pozerať loď, ktorá by nám vyhovovala. Do úvahy sme brali fakt, že polovica ľudí, s ktorými cestujem majú kúpené letenky na Slovensko k dátumu 16.9.2017 a druhá polovica, vrátane mňa, odlietame až 23.9.2017. Ďalším dôležitým kritériom je to, že ja som bol minulé leto na Bahamách a nechcel som tam ísť aj tento rok. Dôkladne som si pozeral ponuku lodí na stránke www.carnival.com, www.cheapcruises.com, www.msccruisesusa.com. Na výber sme mali iba zopár ponúk, keďže náš filter bol pomerne presný. Rozhodli sme sa pre trasu Tampa, Grand Cayman, Cozumel na 5 dní.


Vedeli sme teda čas, dátum a miesto odchodu a príchodu našej lode. Teraz bolo dôležité riešiť otázku leteniek. Prvá zastávka nášho tripu je Los Angeles. Ja sa nachádzam vo východnej časti Ameriky a moji kamaráti v severozápadnej, takže každý z nás si rieši letenky sám, tak aby sme sa všetci stretli v LA. Odporúčam checknúť si ceny spoločnosti Spirit Airlines (www.spirit.com), American Airlines (www.aa.com), Frontier Airlines (www.flyfrontier.com), Delta Airlines (www.delta.com) prípadne portál www.kayak.com, www.onetravel.com, kde Vám ponúkajú rôzne zľavy. Mnoho ľudí odporúča aj www.skyscanner.com, no ja osobne s tým nemám dobrú skúsenosť.


Už vieme kedy ideme na loď, vieme kedy, s kým a kde budeme letieť . Prišiel čas na ubytovanie. Ak plánujete trip pre viac ľudí a hľadáte lacné ubytovanie, vrelo odporúčam stránku www.travelocity.com. Okrem toho určite stará dobrá klasika Airbnb, kde sa dá využiť akcia -$ 40 vďaka službe invite friends a taktiež už spomínaný portál www.kayak.com.
Ako posledná vec, ktorá je potrebná pri plánovaní tripu je auto, prípadne autobus. Najlepšia voľba pri požičiavaní auta je určite portál www.USAA.com. Presný návod ako dobre a zároveň lacno požičať auto cez USAA nájdete na stránke http://nnomadttraveler.com/lacne-pozicanie-auta-v-usa-aj-pod-25-rokov/. Okrem toho sa veľmi výhodne dá požičať auto aj cez spoločnosť Fox Rent A Car (www.foxrentacar.com). Ak idete krátku trasu a nepotrebujete, prípadne nechcete riešiť auto, je tu možnosť autobusu. Spoločnosť Mega Bus (www.megabus.com ) počas leta ponúka rôzne akcie, kde si pri troche šťastia viete kúpiť lístok za 1$ - 5$. Okrem toho tu sú aj spoločnosti ako Greyhound (www.greyhound.com) či Best Bus (www.bestbus.com).


Netreba zabúdať pri kúpe akéhokoľvek lístka, letenky, ubytovania či pri požičiavaní auta na promo kódy, ktoré vám prídu emailom ak zadávate emailovú adresu pre odoberanie noviniek. Je tu ešte jedna možnosť ako získať promo kód a tou je použiť vyhľadávač google, kde jednoducho nájdete čo hľadáte.