Baseball Washington vs. Chicago

Jedným z prvých eventov, ktoré každoročne organizuje naša spoločnosť je baseball. Tento rok som ho navštívil s Marekom, jeho priateľkou Viki a Zuzkou, ktorá sa k nám pridala počas dňa. Ale poďme pekne po poriadku. Skoro ráno sme sa vybrali do Washingtonu, že si pozrieme zopár múzeí, nejaké pamiatky a neskôr sa presunieme na baseball. Prvým múzeom, ktoré sme navštívili bolo Museum of American History.

V Amerike sa veľmi často, takmer stále, stretnete s tým, že pri vstupe vás čaká kontrola ako na letiskách. Inak tomu nebolo ani tu. Hneď po kontrole sme sa vybrali do prvej sekcie, kde sme videli historické lode, autá a vlaky. Nasledovali mince a platidlá a po nich vojenská história Ameriky, kde sa k nám už pridala aj naša kamarátka Zuzka. Druhým múzeom bolo Museum of Natural History. Pri dverách nás vítal obrovský vypreparovaný slon. Po ceste na druhé poschodie sme videli kopec ďalších vypreparovaných ale aj živých zvierat.


Druhé poschodie bolo rozdelené do viacerých sekcií. Múmie a dinosaury spolu s výstavou obrazov boli tým najzaujímavejším, čo nás tu čakalo. Po dopoludní plnom kultúry sme si dopriali obednú prestávku v obľúbenom Fast Foode Chipotle a po nej sme sa už presunuli na rýchlu návštevu múzea Air and Space a potom k hlavnému programu dňa (baseball). Pred štadiónom nás čakali zástupcovia našej spoločnosti, ktorí nám rozdali lístky, tričká a menšie občerstvenie. Po ceste na tribúnu sme nevynechali fotenia s maskotom ani zástavku v bufete. Keďže sme mali lístky na miestach, ktoré sú najvyššie a nepozdávali sa nám, tak sme sa presunuli na tribúnu len pár metrov od ihriska, kde sme si užili tu správnu atmosféru zápasu. Štadión bol takmer plný (kapacita je okolo 43000 ľudí). Aj keď to bola pre mňa už druhá návštev takého zápasu, vidieť to a zažiť atmosféru pri takom počte ľudí stálo zato.